Pro uchazeče

Jsme čtyřletá střední škola s maturitou a hledáme studenty, kteří chtějí tvořit vlastní školu. Studenty, kteří chtějí poznat svoje silné a slabé stránky, studovat ve skupině i samostatně, zapojit se aktivně do dění školy a hlavně se pokusit najít, co je v životě zajímá, čemu by se chtěli dále věnovat a v čem se rozvíjet.

Střední ScioŠkola je kamenná budova, ve které probíhá denní prezenční studium po celý školní rok. Budova se nachází v Praze 3 na Žižkově. Tento obor funguje letos sedmým rokem a jsme akreditováni jako pedagogické lyceum.

Mám šanci se k vám dostat?

Střední ScioŠkola je kamenná budova, ve které probíhá denní prezenční studium po celý školní rok. Budova se nachází v Praze 3 na Žižkově. Tento obor funguje letos sedmým rokem a jsme akreditováni jako pedagogické lyceum.

Můžu se přijít do školy podívat?

Dny otevřených dveří proběhnou v pondělí  13.1.2025 a v úterý 4.2.2025.

Zároveň si si můžeš dobře přečíst náš web a sledovat naše sociální sítě, kde se objevují zprávy ze života školy.

Jak mohu přihlášku podat?

Dle platné vyhlášky MŠMT existují tři způsoby, jak podat přihlášku. Vše je detailně popsáno na webové stránce prihlaskynastredni.cz, která je pravidelně aktualizována. Velmi preferujeme podání přihlášky elektronicky přes informační systém. 

Prosíme, nezapomeňte do přihlášky do kolonky Poznámka uvést platnou e-mailovou adresu uchazeče - u našich přijímaček se bez ní neobejdete!

Z čeho se u vás dělají přijímací zkoušky?

Státní část tvoří Jednotná zkouška z českého jazyka matematiky (CERMAT testy).

Součástí školní přijímací části je odevzdání natočeného videa o sobě (1. fáze), týmová aktivita a osobní pohovor (2. fáze).



Co znamená, že mám natočit video o sobě?

Natočte video o délce 3 minut (max. +/- 30 s), ve kterém se představíte a ve kterém budete rozpoznatelný/á do pondělí 16. března 2025 do 23:59, a to ve formátu, který lze přehrát.  Pokud termín nedodržíte, nesplníte podmínky přijímacího řízení a budete z přijímacího řízení vyřazen/a. 

Odpovězte na otázky: 

  1. Co vás baví a jak trávíte svůj volný čas?
  2. Proč se hlásíte právě na naši školu?
  3. Jak využijete volnost, kterou naše škola studentům/tkám dává, jakým tématům se ve škole budete chtít věnovat?
  4. Co uděláte pro školu vy? 
  5. A jak si představujete sami sebe, až budete ze školy po maturitě odcházet? 

Zaměřte se na popis toho, jak jste aktivní, jak smysluplně trávíte volný čas a jak vás to obohacuje.

Buďte kreativní, dbejte na kvalitu zpracování.

Co znamená týmová aktivita a pohovor?

Druhá fáze přijímací zkoušky proběhne v jeden den v naší škole. Dopoledne proběhne část Týmová aktivita, kde budou uchazeči pracovat v menším týmu 8 -15 uchazečů na realizaci jednoduchého úkolu. Odpoledne budou následovat individuální pohovory v délce 15 minut, jejichž obsahem bude reflexe týmové aktivity a ověření souladu s koncepcí naší školy.

Jak bude bodována jednotná přijímací zkouška (CERMAT)?

Uchazeč/ka může z jednotné přijímací zkoušky (JPZ) získat:

  • až 50 bodů za matematiku a 
  • až 50 bodů za český jazyk.

Celkem tedy maximálně 100 bodů.

Hranice úspěšnosti je stanovena na 30 bodů z obou testů dohromady. Uchazeč/ka, který/á v rámci JPZ získá 29 bodů a méně, nesplní hranici úspešnosti a nebude ke studiu přijat/a.

Pokud uchazeč/ka získá v JPZ v součtu 30 bodů a více, násobí se pro účely přijímacího řízení získané body koeficientem 0,6. Celkem je tedy možné za výsledek v JPZ získat 18 - 60 bodů.